PROJEKT „ARADO”

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości klasa 7d wzięła udział w wycieczce do kompleksu podziemi „Arado. Tajne laboratorium Hitlera”.

Uczniowie poznali ciekawą i tajemniczą historię niemieckiej firmy, której celem było stworzenie najsłynniejszego samolotu odrzutowego II wojny światowej –Arado  234 Błyskawica - i mitycznego samolotu skrzydło Arado 555. Przewodnik – pan Piotr – w interesujący sposób wprowadził młodzież w czasy wojenne, omawiając eksponaty i wystawy znajdujące się w podziemiach. Szczególne wrażenie zrobiło miejsce pamięci poświęcone więźniom obozu koncentracyjnego, którzy stali się ofiarami bezlitosnej ideologii Hitlera.

Uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji historii, którą można zakończyć słowami wypowiedzianymi przez przewodnika: „Każda wojna to zło, które ciąży na wielu pokoleniach.”