WYCIECZKA DO „GALERII POD ANIOŁEM”

W dniu 3 listopada 2021 roku uczniowie klasy 5c wybrali się do „Galerii pod Aniołem” na warsztaty ceramiczne zatytułowane „Z gliną na wesoło”.

Po przyjeździe do Dobkowa piątoklasiści spotkali się z panią Bogusławą Rudnicką, która zaprosiła ich do pracowni ceramicznej. Panował tam bardzo przyjemny klimat sprzyjający twórczości artystycznej. Uczniowie dowiedzieli się, że wszystkie eksponaty znajdujące się w pracowni ceramicznej są wyrabiane ręcznie, a więc nie ma wśród nich dwóch identycznych wyrobów.

Po krótkim poczęstunku, składającym się z pysznego kawałka ciasta „domowej” roboty i herbatki, uczniowie przystąpili do artystycznej pracy. Uważnie słuchając instrukcji pani Bogusi i pani Gosi, rozpoczęli modelowanie gliny, nadając jej kształt kubków. W trakcie zajęć odpowiadali również na zadawane pytania, a aktywność i dobre wypowiedzi były nagradzane przybiciem „żółwika”.

Na zakończenie części warsztatowej najaktywniejsi uczniowie zostali wyróżnieni przez panią Bogusię drobnymi upominkami rzeczowymi. Na pamiątkę pobytu w Dobkowie młodzi artyści zakupili pamiątki.

W miłej atmosferze czas minął bardzo szybko. Uczniowie, po pożegnaniu się z gospodarzami, pełni niesamowitych wrażeń oraz zauroczeni „Galerią pod Aniołem”  powrócili do szkoły. To była ciekawa wycieczka, podczas której piątoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o glinie, która dała im tak wiele możliwości twórczych.