WARSZTATY EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNE ,,JESTEM PRZYJACIELEM I MAM PRZYJACIÓŁ”

W dniach 27-29 października w świetlicy szkolnej zorganizowane zostały warsztaty edukacyjno- profilaktyczne pt.: ,,Jestem przyjacielem i mam przyjaciół” w ramach programu ,,Świetlicowe drogowskazy”. Celem zajęć było kształtowanie prawidłowych relacji rówieśniczych oraz postaw życzliwości i przyjaźni.

Pierwszego dnia  dzieci wysłuchały dwóch krótkich książek opisujących różne aspekty przyjaźni.  Były to: ,,Przyjaźń” oraz ,,Franklin zazdrosny o przyjaciela”. Po zapoznaniu się z treścią lektur dzieci omówiły różnicę pomiędzy tekstami oraz zastanawiały się, czym jest przyjaźń.

Kolejnego dnia podopieczni świetlicy zaznajomili się z prezentacją multimedialną ,,Jak być dobrym przyjacielem?”. W czasie jej trwania mieli także okazję wyrazić swoje spostrzeżenia i przemyślenia na temat cech dobrego przyjaciela.

Ostatniego dnia warsztatów, w piątek uczniowie wysłuchali bajki w formie audiobooka pt. ,,Przyjaźń na końcu świata, czyli bajka o pomocy”. Po omówieniu treści słuchowiska przyszedł czas na pracę plastyczną pod hasłem  ,,Jestem przyjacielem i mam przyjaciół”.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką przygotowanych warsztatów.

Organizatorzy:

Roksana Kaliszewska