SADZIMY DRZEWA, DBAMY O PRZYRODĘ!!!

W piątek 10 września, uczniowie klasy Vd wzięli udział w zajęciach ekologicznych zorganizowanych przez członków inicjatywy społecznej “Zielona Kamienna Góra”. Impreza odbyła się nad kamiennogórskim zalewem. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Podczas warsztatów prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Kamienna Góra, uczniowie uczyli się m.in. rozpoznawania drzew oraz poznali ciekawe życie owadów zapylających. Wzięli również udział w konkursie plastycznym z nagrodami. Każdy uczestnik otrzymał ekologiczną butelkę wielokrotnego użytku. Najwięcej radości sprawiło jednak uczniom zasadzenie własnej jabłonki. Jest ona jednym z 20 drzewek owocowych zasadzonych tego dnia nad zalewem. Uczniowie zakończyli imprezę piknikiem na trawie i zabawami integracyjnymi. To był piękny i wartościowy wspólnie spędzony czas.

M.S.