WYCIECZKA DO „GALERII POD ANIOŁEM”

W dniu 31 maja 2021 roku wszyscy uczniowie z naszej klasy wybrali się na warsztaty ceramiczne „Z gliną na wesoło” do „Galerii pod Aniołem”.

Po przyjeździe do Dobkowa spotkaliśmy się z panią Bogusławą Rudnicką, która zaprosiła nas „młodych ceramików” do pracowni ceramicznej urządzonej w stylu „Góralskiej chatki z drewna”, w której panował bardzo przyjemny klimat sprzyjający twórczości artystycznej. Dowiedzieliśmy się, że wszystkie eksponaty znajdujące się w pracowni ceramicznej są wyrabiane ręcznie, a więc nie ma wśród nich dwóch identycznych wyrobów.

Kolejnym elementem warsztatów było zapoznanie nas z gliną, z której własnoręcznie wykonaliśmy kubki. Uważnie słuchając instrukcji pani Bogusi i pani Gosi rozpoczęliśmy modelowanie gliny nadając jej odpowiedni kształt. W trakcie zajęć odpowiadaliśmy na zadawane pytania, a aktywność i dobre wypowiedzi były nagradzane przybiciem „żółwika”.

Na zakończenie części warsztatowej kilkoro z nas za aktywność w trakcie warsztatów (np. 3 żółwiki) zostało wyróżnionych przez panią Bogusię drobnymi upominkami rzeczowymi. Na pamiątkę pobytu w Dobkowie dokonaliśmy zakupów pamiątek w „Galerii pod Aniołem” i udaliśmy się na podwórko, gdzie w jednej z wiat mogliśmy „pobiesiadować” jedząc smakowite kiełbaski upieczone na ognisku, a następnie spędziliśmy czas na zabawach wg. własnego uznania m. in. grając w piłkę czy zjeżdżając na deskorolce.

W miłej atmosferze czas minął bardzo szybko i po pożegnaniu z gospodarzami, pełni niesamowitych wrażeń oraz zauroczeni stworzoną przez gospodynie GALERII POD ANIOŁEM  musieliśmy wracać do szkoły. To była ciekawa, świetna wycieczka.

Uczniowie klasy 3a.