WIZYTA W SCHRONIISKU DLA ZWIERZĄT

W czwartek 27.02.2020r. odwiedziliśmy Schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu. Wizyta była ostatnim etapem prowadzonej w szkole akcji „Adoptuj, nie kupuj!”. W czasie jej trwania został zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pt. „Ja i mój pupil”, zbiórkę karmy i żwirku dla zwierząt oraz kampanię informacyjną, dotycząca zasad adoptowania psów i kotów ze schroniska. Radością napawa fakt,  że uczniowie naszej szkoły tak chętnie  zaangażowali się w akcję. Oznacza to, że  los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny.

Podczas wizyty w Wałbrzychu dostarczyliśmy zebrane w szkole dary. Pracownik schroniska opowiedział o funkcjonowaniu instytucji, w której obecnie przebywa ponad 120 zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że osoby zainteresowane wolontariatem lub wyprowadzaniem psów są tam zawsze mile widziane. Najprzyjemniejszą częścią spotkania był spacer z dwoma pieskami - Krasnalem i Tedim, które choć na chwilę mogły zapomnieć o swoim smutnym losie.

Wizyta w schronisku była dla nas niewątpliwie ważną lekcją szacunku i miłości do zwierząt oraz przypomnieniem, że zwierzęta to nie zabawki, które można wyrzucić kiedy się nam znudzą. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

                                                                                 Szkolna Grupa Wolontariuszy „Świetliki”