"W POSZUKIWANIU PRAWDZIWYCH ŚWIĄT", CZYLI GRUDNIOWA AUDYCJA MUZYCZNA

11 grudnia w SP nr 2 odbyła się audycja muzyczna pt. „W poszukiwaniu prawdziwych świąt”. To ostatnie w 2019 roku spotkanie z muzyką na żywo. W czasie występu artyści z Filharmonii Dolnośląskiej „przenieśli” naszych uczniów w różne zakątki świata, by poznali tamtejsze zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. „Byli” oni w Niemczech, Rosji, Szwecji, oraz Portugalii. Zaproszeni muzycy wykonali świeckie oraz religijne utwory związane z Bożym Narodzeniem. Wśród nich znalazły się takie kolędy jak „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”. Ponadto, goście zagrali fragment „Dziadka do orzechów” oraz „Świąt Bożego Narodzenia” rosyjskiego kompozytora - Piotra Czajkowskiego. Muzyczni goście opowiedzieli m.in. o znaczeniu poszczególnych ozdób choinkowych, takich jak: bombki, aniołki, lampki oraz łańcuchy. Umożliwili oni także naszym uczniom zagranie na instrumentach, wśród których były: janczary, marakasy, kastaniety, grzechotki i klawesyn.

Dziękujemy za występ muzykom Filharmonii Dolnośląskiej, którzy tym razem zagrali na fletach, oboju oraz pianinie.

Czekamy na kolejną audycję muzyczną pt. „Taneczny krok w Nowy Rok”,  która odbędzie się już w 2020 r.

ER