W DNIACH 25-29 GRUDNIA W NASZEJ SZKOLE ODBYWAŁ SIĘ TYDZIEŃ WOLONTARIATU

W poniedziałekświętowaliśmy DZIEŃ MISIA.Każdy, kto przyniósł swojego ulubionego pluszowego przyjaciela nie był tego dnia pytany. Na szkolnych korytarzach można było spotkać wolontariuszy przebranych  za maskotki z napisem „Przytul mnie”. Ich obecność wywołała wiele radości, szczególnie wśród młodszych uczniów.

We wtorek nasze wolontariuszki ze Szkolnej Grupy „Świetliki” odwiedziły klasy I-III i zaprezentowały scenki związane z profilaktyką przemocy. Najmłodsi uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w quizach, które towarzyszyły przedstawieniu.

Nasza szkoła od wielu lat wspiera projekt Szlachetna Paczka. W tym roku, aby wesprzeć potrzebującą rodzinę zorganizowaliśmy KIERMASZ CHARYTATYWNY. Dochód ze sprzedaży ciast (1503 zł.) zostanie przekazany na ten szlachetny cel.

W czwartek zaprosiliśmy uczniów do udziału w akcji „Adoptuj, nie kupuj!” , podczas której  zaprezentowaliśmy zwierzęta czkające na adopcję w schronisku w Wałbrzychu. Rozdaliśmy również kilkadziesiąt przygotowane przez siebie ulotek zachęcających do adopcji psów i kotów. Akcji towarzyszyła zbiórka mokrej karmy dla zwierząt oraz żwirku dla kotów.

Podsumowaniem Tygodnia Wolontariatu było otwarcie wystawy fotografii, które wzięły udział w konkursie „Ja i mój pupil”.

Nasza działalność jest wspierana przez Gminę Miejską Kamienna Góra.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ HOJNOŚĆ , ZAANGAŻOWANIE I WSPÓLNĄ ZABAWĘ.

Wolontariusze ze Szkolnej Grupy „Świetliki