ACH, JAK PRZYJEMNIE, CZYLI FILMOWE HITY

28 listopada w naszej Szkole, jak co roku, już po raz trzynasty odbyło się Spotkanie z Pieśnią Polską. Temat przewodni tegorocznego wydarzenia to piosenki ze znanych filmów XX i XXI wieku.

Krótką historię piosenki filmowej przedstawiły Anastazja i Oliwia, uczennice klasy VII b, zaś w tematykę utworu, z jakiego filmu pochodzi i kto był jego twórcą gości wprowadzali Igor, Wiktor i Seweryn z kl. IV b, Nadia z kl. III c oraz Kornelia i Oliwier z kl. VII b. Zebrani usłyszeli: „Ach, jak przyjemnie”, „Ach, śpij kochanie”, „Balladę o czterech pancernych”, „Róża i bez”, „Tak mi źle”, „Czterdzieści lat minęło”, „W stepie szerokim”, „Dumkę na dwa serca” oraz „Dziewczynę z granatem” w wykonaniu uczniów z klas IV - VIII, doskonalących swoje umiejętności na Kółku Muzycznym pod opieką p. Alicji Kani. Piosenkę pt. „Nim wstanie dzień” z filmu „Prawo i pięść” zaśpiewała p. Agnieszka Tatko – Fujar.

Goście włączyli się do wspólnego śpiewu, korzystając ze śpiewniczków, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

W trakcie imprezy zostały także docenione laureatki konkursu literackiego pt. „Wojenna codzienność” zorganizowanego przez p. Joannę Steczko i p. Jowitę Srokę. Ola Majak (VIII b), Julia Maciaszek (VIII c) i Karolina Kwiecień (VIII c) przeczytały fragmenty swoich prac oraz wręczono im dyplomy. Zaprezentowano również prace zwycięzców i laureatów konkursu plastycznego pod tym samym tytułem, przeprowadzonego przez p. Alicję Kanię i p. Agnieszkę Tatko – Fujar. Prace stanowiły część dekoracji.

Nad oprawą słowną spotkania czuwała p. Beata Mrozowska – Paździur, p. Alicja Kania miała pod swoją pieczą przygotowanie piosenek i wykonanie ich przez uczniów, a dekoracje związane z filmem wykonała p. Agnieszka Tatko – Fujar.

BMP