ZAGADKI OWOCOWO-WARZYWNE

27 listopada  p. Anna Sułkowska oraz p. Sylwia Bielak przeprowadziły w klasie III b zajęcia pt.  „Zagadki owocowo - warzywne”.  Warsztaty zostały zorganizowane, w ramach projektu, w którym uczestniczy nasza szkoła - „Zdrowo jem, więc wiem!”. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do częstego spożywania warzyw i owoców. Uświadamiano uczniom, iż mają one wielką wartość odżywczą, a w ich skład wchodzą różne witaminy. Nie można ich zatem pomijać w codziennej diecie. W czasie zajęć trzecioklasiści wyjaśniali czym są witaminy i jakie są ich właściwości. Wspólnie z uczniami ustalono, iż składniki zawarte w warzywach i owocach mogą mieć działanie lecznicze, dlatego ich jedzenie jest jednym  z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania chorobom. W drugiej części zajęć dzieci wzięły udział w „Zagadkach owocowo - warzywnych”. Trzecioklasiści wykorzystując swoje zmysły: smaku, dotyku i węchu odgadywali jakie warzywa i owoce zostały im zaserwowane. Znalazły się tam między innymi: brokuł, pomarańcza, pieczarki, papryka, por, seler, cukinia, ananas, grejpfrut, granat, marchewka, rzodkiewka, ogórek, ziemniak, jabłko, pomidor. Zorganizowany konkurs bardzo spodobał się dzieciom. Pod koniec zajęć wspólnie nazwano wszystkie przyniesione warzywa i owoce wykorzystane do zagadek.

Organizatorki zajęć: p. Sylwia Bielak, p. Anna Sułkowska

SB