SEGREGUJEMY ŚMIECI

W listopadzie uczniowie klas drugich i trzecich, uczęszczający na zajęcia koła ekologicznego, poznawali istotę recyklingu i sposoby segregowania śmieci, które na co dzień „produkuje” każdy człowiek. Młodzi ekolodzy, chcąc podzielić się zdobytą wiedzą z rówieśnikami oraz przypomnieć starszym kolegom, jak właściwie postępować z odpadkami, by nie szkodziły środowisku i mogły być wykorzystane powtórnie w przyszłości, przygotowali przydatne informacje, które znajdują się na każdym piętrze korytarza naszej szkoły, przy pojemnikach na śmieci.

Warto pamiętać, że kolor ŻÓŁTY oznacza pojemnik na PLASTIK, NIEBIESKI – PAPIER, CZERWONY – METAL, a ZIELONY – SZKŁO.

Dzięki segregacji mniej odpadów trafi na wysypiska, a zamiast tego zostaną przetworzone i wykorzystane ponownie. W ten sposób oszczędzamy m. in. energię i wodę. Każdy z nas w codziennych sytuacjach może wspierać i chronić środowisko, w którym żyjemy.

Zachęcamy zatem do segregowania śmieci J

Opiekun koła ekologicznego kl. I-III: p. Marzena Kołodziej

MK