SZLACHETNA PACZKA I BIAŁO NIEBIESKI MIKOŁAJ

Społeczność naszej szkoły już po raz szósty angażuje się w pomoc rodzinie w ramach projektu Szlachetna Paczka. W tym roku na nasze wsparcie czeka pani Teresa, która samotnie wychowuje niepełnosprawną , 6-letnią córkę Martynkę. Dziewczynka wymaga stałej opieki  i szczególnej troski. Rodzina mieszka w bardzo skromnych warunkach, w maleńkim zadłużonym mieszkaniu, które pani Teresie pozostawił ojczym. Wymaga ono kapitalnego remontu. Mama od dawna stara się  o przyznanie mieszkania socjalnego, niestety bezskutecznie. Rodzinie często brakuje pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb, mimo to pani Teresa  i jej córka dzielnie zmagają się z sytuacją. Mama dziewczynki to silna, kochająca i opiekuńcza kobieta. Stara się zapewnić córce jak najlepszą przyszłość. Martynka kocha muzykę. Lubi poznawać świat i gdy dużo wokół niej się dzieje, to ją uspokaja.

Najważniejsze potrzeby rodziny to łóżko i pościel dla Martynki (mamy nadzieję zakupić je z funduszy zebranych podczas Szkolnego Festynu Charytatywnego 27.11), żywność trwała  i środki czystości . Marzeniem Martynki jest koń na biegunach. Jeśli ktoś z Państwa ma do oddania taką zabawkę w idealnym stanie prosimy o kontakt z wychowawcą klasy.

W tym roku chcielibyśmy również włączyć się w lokalny projekt BIAŁO - NIEBIESKI MIKOŁAJ i przekazać część zebranych produktów na ten równie szczytny cel. Na każdą, choćby najdrobniejszą pomoc czekamy do 5 grudnia w sali 120 na każdej długiej przerwie.

Szkolna Grupa Wolontariuszy ‘Świetliki”