WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO „WOJENNA CODZIENNOŚĆ”

29 października 2019 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Literacki pod hasłem „Wojenna codzienność”. Celem  konkursu było uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębienie wiedzy historycznej, rozwijanie pasji literackich oraz doskonalenie mowy ojczystej poprzez własny proces twórczy.

Prace uczniów miały ukazywać codzienne życie w czasie trwania II wojny światowej. Siódmoklasiści i ósmoklasiści mogli wykorzystać w swojej twórczości wspomnienia świadków wydarzeń wojennych lub opierać się na literaturze, malarstwie czy sztuce filmowej poświęconej wojennej codzienności.

Przebieg konkursu koordynowały pani Joanna Steczko oraz pani Jowita Sroka.

I miejsce- Karolina Kwiecień- kl. 8 b

II miejsce - Julia Maciaszek- kl. 8 b

III miejsce- Aleksandra Majak- kl. 8 c

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.