„AKTYWNIE TO ZNACZY ZDROWO” - JESIENNY FESTYN RODZINNY

26 października odbył się w naszej szkole Jesienny Festyn Rodzinny pod hasłem „Aktywnie to znaczy zdrowo”. Jest to coroczna impreza organizowana w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego i finansowana ze środków Gminy Miejskiej Kamienna Góra. Koordynatorami festynu byli p. Marek Homoncik oraz p. Daniel Gontko.

Tegoroczna edycja miała miejsce w budynku SP nr 2. Dzięki współpracy i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zrealizować wiele ciekawych zadań i atrakcji. Na uczestników zabawy czekały liczne konkurencje sprawnościowe i zręcznościowe, konkursy oraz warsztaty. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz przeprowadzony przez zespół matematyczny „Wędrówki rodzinne, czyli matematyka od piwnicy aż po dach”. Jego uczestnicy rozwiązywali zadania matematyczne szukając wskazówek na terenie całej szkoły. Z kolei Szkolna Grupa Wolontariuszy „Świetliki” przygotowała dwie atrakcje. Pierwsza z nich znajdowała się w sali 112. To właśnie tam odbywały się warsztaty,  podczas których każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać jesienny lampion.  Druga zaś, w sali 110, gdzie wolontariusze zapoznawali uczestników festynu z  projektem „Marzycielska Poczta”, w którym nasza szkoła uczestniczy od kilku lat. Polega on na pisaniu listów i kartek do chorych dzieci. Podczas imprezy udało się zredagować ponad 40 wiadomości. Niewątpliwie wielką atrakcją okazały się warsztaty robotyki, gdzie uczestnicy mogli skonstruować własny pojazd. Wiele osób zajrzało do kącika gier planszowych przygotowanego przez Centrum Biblioteczne i pedagoga. Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyło się stanowisko malowania twarzy oraz  sala zabaw. Na hali sportowej, gdzie działał punkt medyczny, pod okiem szkolnej pielęgniarki pani Anny Jeleń, każdy chętny mógł samodzielnie przeprowadzić akcję udzielania pierwszej pomocy. Miłośnicy sportu i rywalizacji uczestniczyli w  grupowym przeciąganiu liny oraz w wyścigu krzeseł w parach. Imprezie towarzyszył również turniej karaoke i wystawa zdjęć uczniów pt. „Kamienna Góra w obiektywie”. Rozstrzygnięto także konkurs organizowany przez Radę Rodziców pt. „Dary jesieni”.  Ponadto,festyn był okazją do degustacji potraw. Każdy mógł spróbować przepysznej pizzy przygotowane przez uczniów klasy 7c, pod przewodnictwem p. Jana Sylwestra Homoncika. Młodzi kucharze przygotowali aż 100 sztuk! Długa kolejka ustawiła się także do stoiska ze  smakowitymi frytkami, które bez wytchnienia przygotowywali przedstawiciele Rady Rodziców. Do działań włączył się również Samorząd Uczniowski, który oferował galaretki, wodę oraz rękodzieło. Na drugim piętrze uruchomiona została kawiarnia, gdzie oprócz aromatycznej kawy i herbaty można było zakupić przepyszne ciasta, przygotowane przez rodziców każdej klasy.

Podsumowując, na festynie panowała miła i rodzinna atmosfera, a różnorodność działań sprawiła, że każdy uczestnik mógł znaleźć w tym dniu coś dla siebie.

Wyniki konkursów:

1. Angelika Wojtas,  Aleksandra Majak

2. Maja Oleśków

3. Wiktoria Jede

Konkurs tańca „Just Dance”

1. Kinga Piszczek

2. Wiktor Kanik

3. Bartosz Rusiński

1. Karol Steczko

2. Paulina Ochmańska

3. Natalia Jede

Konkurs zbierania jajek – „Wolf on The farm”