KONKURS „CZŁOWIEK -ŚRODOWISKO-INTEGRACJA” - NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH

11 czerwca 2019 r. w Hali Ludowej we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie pod nazwą „Człowiek –Środowisko-Integracja”, który był organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w ramach projektu  Człowiek dla Natury - Natura dla Człowieka. Koegzystencja zamiast konkurencji w dolnośląskich obszarach Natura 2000", współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W gronie laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły – Oktawian Wasilewski z klasy 4c, który zajął II miejsce za pracą plastyczną.

Zadaniem uczestników było przedstawienie i potwierdzenie wiedzy z zakresu znajomości zagrożeń środowiska przyrodniczego i jego ochrony na terenach chronionych Natura 2000.

Oktawian otrzymał nagrodę rzeczową – tablet, a wszyscy uczniowie z jego klasy wzięli udział w jednodniowej Letniej Szkole Przyrodników, polegającej na udziale w cyklu warsztatów edukacyjnych dotyczących ochrony, wykorzystania i zarządzania zasobami obszarów chronionych Natura 2000. Uczniowie – pracując w grupach międzyszkolnych – uczestniczyli w ciekawych zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego. Jednocześnie mieli okazję poznać młodych przyrodników z innych dolnośląskich szkół podstawowych, którzy również otrzymali zaproszenie na imprezę.

Koordynatorem projektu i organizatorem szkolnego etapu konkursu była pani Sylwia Czerwińska.

Mamy nadzieję, że wygrana w konkursie doda pewności siebie czwartoklasiście i zachęci wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach.

Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.