POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2018/2019

Dla uczniów klas ósmych nadszedł czas rozstania się ze szkołą podstawową. Uroczystość pożegnania absolwentów odbyła się 18 czerwca w sali sportowej, gdzie licznie zgromadzili się nauczyciele, zaproszeni goście, siódmoklasiści oraz rodzice i bliscy uczniów. Absolwentów uroczyście powitały wychowawczynie klas ósmych – pani Beata Mrozowska-Paździur, pani Alicja Kania i pani Jowita Sroka, które po raz ostatni odczytały listy obecności swoich wychowanków. W części oficjalnej absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie oraz przekazali młodszym koleżankom i kolegom władzę i sztandar szkoły. W swoim wystąpieniu pani dyrektor Lidia Rukowicz  pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły, uzyskanych wyników na egzaminach ósmoklasisty oraz innych sukcesów. Wręczenie wyróżnień i nagród rozpoczęli najlepsi – absolwenci, którzy - mogąc poszczycić się najwyższymi wynikami w nauce, tj. samymi ocenami bardzo dobrymi i celującymi oraz wzorowym zachowaniem - zasłużyli na wpis do Złotej Księgi: Dominika Bogdziewicz, Wiktoria Kubisiak, Natalia Kosal, Wiktoria Friedek. Wszystkie uczennice otrzymały stypendia szkolne, a do tej grupy wyróżnionych dołączyli też Karolina Diakowska, Jakub Gęborys, Nina Rzepiel.  Następnie ósmoklasiści w towarzystwie swoich rodziców odebrali dyplomy i statuetki za osiągnięcia w nauce, konkursach przedmiotowych oraz rywalizacji sportowej. Rodzice dostali dyplomy za wzorowe wychowanie dziecka i pracę na rzecz szkoły. Pani Katarzyna Kosal otrzymała odznakę i tytuł Przyjaciela szkoły. Przed wszystkimi zaprezentowali się również najlepsi spośród ósmoklasistów sportowcy, a zaszczytny tytuł Sportowca Roku powędrował do Wiktorii Friedek oraz Fabiana Platy, którzy w rywalizacji sportowej zgromadzili najwięcej punktów - odpowiednio w kategorii dziewcząt i chłopców. Dużo  emocji wywołało wręczenie najważniejszego z wyróżnień szkolnych – tytułu Superabsolwenta 2019. Do nagrody nominowano trzy uczennice: Karolinę Diakowską, Annę Niedźwiedzką i Wiktorię Friedek. Decyzją rady pedagogicznej Superabsolwentką została Wiktoria Friedek.  Przedstawiciele absolwentów kwiatami podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za troskę, opiekę i edukację.

Uroczystość zakończyła siękrótkim wystąpieniemsiódmoklasistów, którzy podziękowali starszym koleżankom i kolegom za wspólnie spędzone w szkole lata, życzyli im spełnienia planów na przyszłość oraz wręczyli znaczki absolwenta i drobne upominki.

Absolwentom życzymy udanych wakacji oraz pomyślnej rekrutacji do wymarzonych szkół.