ZDROWE ODŻYWIANIE

7 i 10 czerwca 2019 r. wszyscy uczniowie klas I-III gościli członków Szkolnej Grupy Wolontariuszy „Świetliki”, którzy zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne związane ze zdrowym odżywianiem. Doktor Zdrówko i jego asystentka Zdrowinka w ciekawy i zabawny sposób opowiedzieli o zasadach przestrzegania zdrowej diety. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się badaniu lekarskiemu chorego ucznia, w którego wcielali się na przemian Marcelina i Oskar. Uczniowie dowiedzieli  się co jest przyczyną otyłości, braku energii i złego samopoczucia swojego rówieśnika. Dzieci poznały  również skład najpopularniejszych przekąsek i napojów takich jak chipsy, żelki, pączki czy słodzone gazowane napoje. Doktorowi Zdrówko, Zdrowince i choremu chłopcu towarzyszyły kolorowe Witaminki w postaci jabłka, truskawki i cytrynki. Przybliżyły one zasady stosowania się do wytycznych nowej piramidy żywienia. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie, odpowiadali na pytania i bez problemu poradzili sobie z zagadkami o owocach i warzywach.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

Szkolna Grupa Wolontariuszy „Świetliki”

M.S.