ŚWIETLIKI - #trashchallenge

Członkowie szkolnej grupy wolontariuszy „Świetliki” postanowili dołączyć do wyzwania jakim jest #trashchallenge. Ta ogólnoświatowa akcja zaczęła się od wpisu na Facebooku, w którym jeden z użytkowników zamieścił dwa zdjęcia. Na jednym - dzikie wysypisko, na drugim - to samo miejsce wysprzątane na błysk. "Nowe wyzwanie dla was, znudzone nastolatki. Zróbcie zdjęcie miejsca, które potrzebuje sprzątania i pokażcie, co z nim zrobiliście".

Jesteśmy przekonani, że warto dołączyć do tej wyjątkowej inicjatywy. Polega ona na wybraniu zaśmieconego miejsca, najlepiej w swojej okolicy, które zostanie posprzątane. Po wykonaniu zadania można nominować kolejne osoby lub grupy. Naszej ekipie udało się w ciągu zaledwie 15 minut posprzątać teren niedaleko szkoły. W ramach akcji zebraliśmy 12 worków odpadów. Do włączenia się w ten fantastyczny challenge postanowiliśmy nominować klasy siódmeJ Posprzątajcie wybrane miejsce, zróbcie zdjęcia i przekażcie je opiekunowi naszej grupy – pani Monice Stawarz. Dla uczniów, którzy włączą się w #trashchallenge mamy upominki.

Dziękujemy firmie Sanikom za pomoc w odbiorze śmieci.

„Świetliki”