DZIEŃ WODY

22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wody. Z tej okazji członkowie szkolnej grupy wolontariuszy „Świetliki” odwiedzili uczniów klas I-III i przeprowadzili warsztaty dotyczące znaczenia wody dla naszego zdrowia i naszej planety. Każdy uczestnik otrzymał również butelkę wody. Wielu uczniów zaprojektowało Pana/Panią Kropelkę i stworzyło hasło promujące picie wody. Zwycięska praca została wykonana przez Adama Kwiatkowskiego z klasy II c .  Natomiast uczniowie: Zuzanna Molenda (4b), Marcin Mućwicki (6a), Kornel Karbowiak (6a), Oliwia Górecka (5c) oraz Marcelina Białoszewska (6c) najlepiej rozwiązali Quiz wiedzy o wodzie.

Uczniowie klas VI i VII obejrzeli filmy edukacyjne przygotowane przez UNICEF, uświadamiające jak wielką wartością jest dla człowieka woda. Na szkolnych korytarzach można było zapoznać się z ciekawostkami na ten temat. Wielu uczniów skorzystało z okazji i odwiedziło „źródełko”, z którego można było się napić. Warunkiem było przyniesienie własnego kubeczka.

Mamy nadzieję, że impreza uświadomiła uczniom, ze woda to życie i należy ją szanować. Zorganizowanie szkolnego Dnia Wody nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów. Dziękujemy firmie MJ Aesthetic z Kamiennej Góry za 300 butelek wody oraz firmie Żywiec Zdrój za przesłanie nagród. Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Miejskiej w ramach programu szkolnego wolontariatu.