WARSZTATY MUZYCZNE

Na początku grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty chóralno-muzyczne, prowadzone przez p. Agnieszkę i Pawła Fujarów.  Celem zajęć było wspólne muzykowanie, rozbudzenie zainteresowań oraz rozwijanie muzycznych zdolności poprzez śpiew. Zajęcia miały także na celu ośmielić uczniów do śpiewu chóralnego oraz solowego. Warsztaty uczyły współpracy do jednolitego współbrzmienia w dwugłosie. Uczestnicy zajęć mieli możliwość wykonywania ćwiczeń, które doskonalą emisję głosu, wydłużają fazę wydechu oraz wzmacniają pracę przepony, mięśnia oddechowego, niezbędnego podczas śpiewu i kontroli wstrzymywania oddechu.

Przy akompaniamencie gitary elektroakustycznej, na której grał pan Paweł Fujar, uczniowie ćwiczyli utwory na występ artystyczny z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przygotowane kolędy i pastorałki zostaną zaprezentowane podczas szkolnych jasełek.

Po zakończonych zajęciach, chórzyści podziękowały prowadzącym kwiatami oraz muzycznym upominkiem. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w projekcie, otrzymali słodki czekoladowy upominek.

Warsztaty muzyczne zorganizowano w ramach programu „Żyj pięknie”, sfinansowanego ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii dla miasta Kamienna Góra na rok 2018.