ŚWIETLIKI - SZKOLNA GRUPA WOLONTARIUSZY

W piątek 30 listopada członkowie Szkolnej Grupy wolontariuszy „Świetliki” wzięli udział w spotkaniu z panią Katarzyną Odrobiną, pracownikiem Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Zostało ono zorganizowanie przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, wśród których znaleźli się Jessica Izer, Konrad Dąbrowski oraz Piotr Maciaszek. Są to absolwenci naszej szkoły, którzy zaczynali swoją przygodę z wolontariatem pod opieką śp. pani Danuty Cierpikowskiej.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z działalnością Fundacji i możliwymi sposobami jej wspierania. Zostali też poinformowani o szczegółach dotyczących przeprowadzenia akcji charytatywnej „Książka od serca”, w której nasza szkoła bierze udział.

Przypominamy, że do 11 grudnia w sali 119 na każdej długiej przerwie zbieramy nowe i używane książki oraz płyty CD.

M.S.