WYCIECZKA DO SCHRONISKA MAŁYCH ZWIERZĄT W JELENIEJ GÓRZE

W piątek, 5 października 2018 r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 po raz kolejny odwiedzili Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Wycieczka ta,  to efekt corocznej akcji zbierania karmy dla psów i kotów – podopiecznych schroniska.   Podczas tegorocznej zbiórki zebrano ponad 160 kg karmy.

Najwięcej zebrała Julia Maciaszek, uczennica klasy 7b, która przekazała aż 24 kg karmy dla zwierząt.

Najaktywniejsi uczestnicy zbiórki karmy, dzięki życzliwości i pomocy finansowej Rady Rodziców działającej przy naszej szkole, zostali nagrodzeni bezpłatnym wyjazdem na wycieczkę do Jeleniej Góry, byli to:

1) Milenka Gonera kl.2c

2) Norbert Dec, kl. 3a

3) Maria Pach kl.4a

4) Mikołaj Kurowski kl.4a

5) Brajan Rumiań, kl. 4b

6) Maciej Gerega, kl. 5c

7) Maja Maziakowska, kl. 5c

8) Wiktoria Ostrowska, kl. 5c

9) Wiktoria Kożuch kl.5d

10) Nikola Mongiało, kl. 7b

11) Anna Żelazko, kl. 7b

12) Katarzyna Szewczyk, kl.7b

13) Julia Matujza, kl. 7b

14) Marcelina Pawlik, kl 7b

15) Patryk Wąs, kl.7c

Podczas wizyty Pani kierownik schroniska Anna Nikołajuk, oprowadziła uczniów po boksach, w których mieszkają zwierzęta, i opowiedziała o funkcjonowaniu placówki. Dzieci, korzystając z pięknej, jesiennej pogody z dużym zainteresowaniem wysłuchały wszystkich informacji i chętnie przyglądały się mieszkającym w schronisku psom i kotom.  Na zakończenie podziękowała wszystkim, którym los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny i rozdała słodkie niespodzianki.

Wszystkim darczyńcom wrażliwym na los psów i kotów ze Schroniska Małych Zwierząt w Jeleniej Górze serdecznie dziękujemy.